• Školský poriadok školy

• Článok 1 Organizácia vyučovacej a výchovnej činnosti

• 1. Organizácia vyučovania

a) Budova školy je otvorená od 6:30 do 7:55. Mimo uvedeného času je potrebné zvoniť na sekretariát školy.

b) Vyučovanie sa riadi platným rozvrhom schváleným riaditeľom školy. Denné vyučovanie sa začína o 7. 55 hod. Žiak prichádza do školy načas, najneskôr o 7.45 hod. Vyučovanie sa začína a končí spoločnou modlitbou.

c) Pri vstupe pedagóga alebo inej dospelej osoby do triedy, alebo cez prestávky a po skončení vyučovania sa žiaci pozdravia katolíckym pozdravom ,,pochválený buď Ježiš Kristus“ alebo ,,dobrý deň“. Žiaci prejavujú svoju úctu vyučujúcim, zamestnancom školy a iným dospelým osobám okrem pozdravu aj prednosťou pri vstupe do dverí a pohybe na chodbách.

d) Počas vyučovania  ani cez prestávky žiaci neopúšťajú budovu školy bez vedomia triedneho učiteľa.

e)Raz mesačne (v pôstnom a adventnom období častejšie) sa koná školská sv. omša Treba mať na pamäti, že je to stretnutie s Ježišom, preto treba prichádzať včas a vhodne a dôstojne oblečení.

2. Vyučovacie hodiny a prestávky

1. hodina      7. 55 – 8. 40

2. hodina      8. 50 – 9. 35

15 minút

3. hodina      9. 50 – 10. 35

4. hodina    10. 45 – 11. 30

5. hodina    11. 40 – 12. 25

6. hodina    12. 35 – 13. 20

30 minút

7. hodina    13. 50 – 14. 35

5 minút

8. hodina    14. 40 – 15. 25

3.  Organizácia vyučovania telesnej výchovy a telesnej a športovej výchovy

6. - 7. vyučovacia hodina

Obedná prestávka - od 12.25 - 12.55 hod.

6. hodina                  - od 12.55 - 13.40 hod.

7. hodina                  - od 13.40 - 14.25 hod.

7. - 8. vyučovacia hodina

Obedná prestávka - od 13.20 - 13.50 hod.

7. hodina                  - od 13.50 - 14.35 hod.

8. hodina                  - od 14.35 - 15.20 hod.

4.  Správanie sa žiakov

a) Žiak prichádza na vyučovanie  čisto a hygienicky upravený (vylučuje sa: neprimeraná dĺžka nechtov, piercing, tetovanie), v primeranom slušnom oblečení, bez výstredností v úprave vlasov bez výstredností zovňajška a oblečenia (vylučujú sa odevy: s neprimerane veľkými výstrihmi, s tenkými ramienkami, odhaľujúce brušnú časť tela, chrbát, neprimerane krátke, priesvitné, s aplikáciami, ktoré sú proti spoločenskej etike), vrátane tričiek a vecí so symbolmi kostlivcov alebo extrémistických či vyzývavých symbolov, vulgárnych slov alebo ktorými môže za člena takejto skupiny byť považovaný. Pri pohybovej činnosti a na vyučovaní žiaci nesmú mať dlhé alebo rozpustené vlasy, ani žuvačku, alebo iné predmety, ktoré by mohli byť pri tejto činnosti nebezpečné. Na hodinách technickej a výtvarnej výchovy a pri laboratórnych prácach sa používa podľa pokynov učiteľa ochranný plášť.

b) Žiak po príchode sa prezuje a uloží topánky, v ktorých prišiel, vetrovku a iné veci do svojej skrinky.

c) Prestávky sa využívajú na prípravu na nasledujúcu hodinu, na osobnú hygienu a na desiatu. Kvôli bezpečnosti sa nesmie naháňať po chodbách, bežať po schodišti, vykláňať sa z okien, búchať dverami. Prestávka po prvej vyučovacej hodine slúži na osobnú hygienu a prípravu na ďalšiu hodinu. Cez veľkú prestávku sa možno zdržiavať na chodbe. S jedlom a nápojmi nemožno chodiť po chodbe. Nápoje zakúpené v automate je potrebné vypiť v priestore pri automate.

d) Papiere a odpadky patria do košov. Voľné rozhadzovanie po triede, po chodbách a v školskom areáli znečisťuje a tým znepríjemňuje pracovné prostredie.

e) Spory so spolužiakmi treba riešiť bez použitia fyzickej sily, nesmie sa tolerovať šikanovanie, ubližovanie a urážanie jeden druhého.  Ak sa to vyskytne, treba na pomoc zavolať vyučujúceho. Následne problém riešiť na triednickej hodine.

f) Všetky činnosti po vyučovaní (príprava programov, násteniek, krúžky) môžu žiaci vykonávať len za prítomnosti triedneho učiteľa alebo iného pedagóga.

g) Prísne sa zakazuje :

• fajčiť v priestoroch školy, v školských zariadeniach, pri činnostiach organizovaných školou (výlety, exkurzie, lyžiarsky výcvik ...),
            • prinášať, prechovávať a užívať alkoholické nápoje, cigarety, energetické nápoje, drogy a iné zdraviu škodlivé látky v škole, v jej okolí alebo na akciách organizovaných školou,
            • prinášať do školy alebo na školské akcie časopisy, knihy a iné veci, ktoré sú v rozpore s katolíckou vierou a morálkou,
            • propagovať všetko, čo je v rozpore s duchom a charakterom školy, zúčastňovať sa podujatí, ktoré poškodzujú duševné a telesné zdravie,
            • manipulovať s elektrickými a plynovými zariadeniami a didaktickou technikou,
            • počas vyučovania i cez prestávku používať mobilný telefón, elektronické hry, smart watch, slúchadlá alebo tablet je dovolené len s povolením učiteľa.
            • prinášať do školy predmety ohrozujúce zdravie alebo život (nože, zapaľovače a pod.), predmety, ktoré na vyučovanie nepotrebuje, časopisy ohrozujúce mravný vývoj, cenné predmety, peniaze, mobilné telefóny nosí na vlastnú zodpovednosť, škola neručí za ich stratu,
            • nevykláňa sa z okien, nevyhadzuje z nich papiere a iné predmety, nepľuje sa von z okna, nesedí na okenných parapetoch,
            • nemanipuluje s hasiacimi prístrojmi, elektrickými zariadeniami a spotrebičmi, vrátane dobíjania batérií a mobilných telefónov