• Rada rodičov

• O Rade rodičov

• Rada rodičov pri ZŠ s MŠ Štefana Moysesa

Kto sme:

občianske združenie zriadené za účelom vytvorenia spojovacieho článku v oblasti školskej aj mimoškolskej činnosti medzi:

• vedením školy,
            • pedagogickým zborom,
            • duchovnou správou,
            • rodičmi a žiakmi.

Členovia Rady rodičov školy:

Sú zástupcovia jednotlivých tried, ktorí boli zvolení na rodičovských schôdzach triednych združení. Na jej čele stojí predseda, ktorý je zvolený spomedzi jej členov.

Periodicita stretnutí:

Rada rodičov školy sa stretáva minimálne 4 krát ročne.

Cieľ stretnutí:

Na svojich zasadnutiach Rada rodičov školy prerokúva zásadné otázky výchovy a vzdelávania, a hlavne rieši pripomienky a podnety od jednotlivých rodičov.

Úlohy Rady rodičov školy:

Rada rodičov školy spolupracuje s vedením školy pri riešení problémov výchovy a vzdelávania žiakov, dáva spätnú väzbu a vyjadruje sa k práci školy, aktivizuje rodičov pri odstraňovaní prekážok. V rámci svojich možností poskytuje škole materiálnu, personálnu a organizačnú pomoc pri práci so žiakmi.

Zdroje hospodárenia:

Rada rodičov školy podporuje finančné požiadavky školy a to prostredníctvom finančných prostriedkov získaných z príspevkov rodičov a z 2% z daní, z darov a účelových darov. Účelový dar je jednorázový alebo pravidelný dar určený na konkrítny účel, zámer. Darca spolurozhoduje o jeho použití podľa potrieb školy, teda nieje možné s týmto finančným obnosom inak manipulovať. V tomto prípade je potrebné do poznámky uviesť "účelový dar".

Financovanie aktivít:

Tieto sa obvykle použijú ako príspevky na knihy a časopisy do školskej knižnice, testovanie žiakov, duchovné obnovy a sústredenia pre žiakov, MDD, Mikuláš a iné akcie organizované a podporované školou.

Číslo účtu:    SK70 0900 0000 0004 3407 0057

za finančnú podporu všetkým, ktorí akokoľvek pomohli škole.