• Pastoračný tím školy

• Výstupy zo stretnutí 2022/23

• - Radi by sme zachovali ešte tento rok triednych patrónov v triedach podľa voľby triedy / do 16.septembra/ i triedne hody s patrónom.

- Každý utorok počas 2.hodiny + veľká prestávka je k dispozícii pán kaplán na duch. rozhovor + sv. spoveď. /zatiaľ dočasne v knižnici/.

- Osobitne sa chceme venovať žiakom 8. a 9.ročníka, plánovaná je Púť žiakov do Vysokej nad Uhom  /máj/ i Púť za Ankou zamestnancov školy. /júl/

- Hlavnou témou tohto roka bude Rok bl. Anky Kolesárovej a duchovná príprava na príchod jej relikvie do našej školy.

od pondelka 19.9. začíname duchovnú prípravu na príchod relikvií bl. Anky Kolesárovej do našej školy a posvätenie kaplnky, a to jednoducho pri rannej modlitbe a na konci vyučovania takto:

1. Na začiatku vyučovania sa každé ráno pomodlíme so žiakmi v triede 3x " Ankine" Zdravas Mária, viac tu : https://annakolesarova.sk/modlitby/#modlitby + zvolanie "Blahoslavená Anka Kolesárová, oroduj za nás!"

2. Po záverečnej modlitbe po vyučovaní taktiež pridávame zvolanie: "Blahoslavená Anka Kolesárová, oroduj za nás!"

3. Snažíme sa, aby v každej triede bol obraz Anky Kolesárovej (+ krátky životopis + vysvetlenie modlitby Troch Zdravas´) - prosíme triednych učiteľov, aby týmto materiálom našli v triede vhodné miesto.

4. V rámci hodín KNB sa bude čítať životopis Anky Kolesárovej od Jozefa Luscoňa. Prosíme triednych i ostatných vyučujúcich v jednotlivých triedach, aby sa dohodli s vyučujúcimi KNB, či aj na inom predmete by sa vedeli pridať k čítaniu životopisu.

5. Blízkou prípravou bude Deviatnik k bl. Anke - podľa dátumu samotnej slávnosti.

V triedach budú prebiehať tematické aktivity aj počas KNB i Vv, či na krúžkoch.

- Po posvätení školskej kaplnky by sme odštartovali modlitby zjednotenia žiakov a pedagógov v kaplnke počas veľkých prestávok / služby po dvojiciach/.

• Výstup z feb. stretnutia

• - počas pôstu budemekaždá trieda si na začiatku pôstu vytiahla jedno Tajomnstvo Krížovej cesty, na ktoré sa zameria (krátka modlitba zvolania ráno, na konci vyučovania + prečítanie zastavenia  a výtvarný výstup zastavenia za triedu do Školskej krížovej cesty spracovanej na VYV

- každú stredu budú ranné sv.omše o 7:45 / predbežne dňa 22.2., 8.3.,15.3 a 29.3./

- 5.4. ak sa podarí bude Pohybová kríž.cesta o 7:45h , ktorú pripraví sr.Nicol so žiakmi z 9.A / ak nie, bude sv.o./

- 23.3. o 16:30 bude Školská krížová cesta na Urpín

- v rámci pôstu pokračuje naša služba: stále prebieha výroba sviec života na Ukrajinu, ktorá sa zavŕši intenzívnou Zbierkou v dňoch 8.-9.3.

- modlitba Školskej krížovej cesty s triedou od 29.3- 5.3. / tr.učiteľ alebo počas KNB, podľa dohody/

• Ďalšie stretnutia

• Ďalšie stretnutia Pastoračného tímu je plánované v máji.