• Deň bez áut

• Minulý týždeň sme si pripomenuli Svetový deň bez áut, ktorý je vyvrcholením kampane “Európsky týždeň mobility”. Jej cieľom je upozorniť na fakt, že ľudia sú denne vystavení dopravným zápcham, znečistenému ovzdušiu a hluku z dopravy. Prednosť majú nemotorizované dopravné prostriedky a pozornosť sa tak sústreďuje na mobilitu, ktorá neškodí životnému prostrediu.

Aj žiaci našej školy sa zapojili do tejto iniciatívy a prišli do školy pešo, na kolobežke, bicykli alebo hromadnou dopravou. Aspoň časť z nich sa prišla odfotiť pred vyučovaním na školský dvor.

• Taška sv. Vincenta

• Milí žiaci, rodiča a priatelia školy,

aj tento školský rok by sme sa radi zapojili do projektu "Taška sv. Vincenta".

V priebehu týždňa rozdáme žiakom prázdne igelitky a plagátiky s modlitbou za chudobných a informáciami o tom, čím môžu tašky s vašou pomocou naplniť. Pri vstupe do školy bude možné nosiť vaše dary v pondelok a utorok, teda do 3.10.2023 do 16:30h. Vyzbierané potraviny poputujú rodinám v BB a blízkom okolí cez spoločenstvo Misia de Paul.

Ďakujeme za vaše citlivé srdcia - aj takto vyzerá štedrosť v praxi :) Výsledok tohtoročnej zbierky môžete vidieť na foto :)

• Záhradkárske práce po prázdninách

• Po prázdninách sa dala do poriadku aj naša predná záhradka pred školou - buriny tam bolo po lete neúrekom, ale piataci sa toho nezľakli. V rámci hodín techniky si vyhrnuli rukávy a spolu s pánom záhradníkom vypleli všetku burinu a upravili aj našu zeleň pred školou.

• Naši prváci vedia triediť odpad!

• Veľmi sa tešíme, že už aj naši prváci pomôžu našej planéte. Ako? No predsa tak, že budú odpad vhadzovať do správnych nádob a hlavne tak, že sa budú snažiť produkovať čo najmenej odpadu. Na interaktívnej hodine so zamestnankyňou z firmy E-cycling prváci diskutovali o triedení odpadu a ukázali si rôzne možnosti triedenia odpadkov. Tiež sa zhovárali o recyklácii, čiže opätovnom využití už použitých materiálov a produktov. Spolu sa zhodli, že im záleží na prostredí v ktorom žijú a preto by bolo dobré triediť odpad, nevyhadzovať odpadky okolo seba, nekupovať si zbytočne veľa veci len preto, že ich chcem, využívať knižnice namiesto kupovania kníh, veci ktoré už nechcú a sú funkčné nevyhadzovať, ale ich radšej niekomu darovať. Je úžasné, koľko dobrých nápadov sa ukrýva v takých malých hlavičkách. Tak využime každú dobrú myšlienku a poďme spoločne ochraňovať našu planétu!

• Vzdelávanie v NBS

• Tak ako minulý rok, tak aj tento rok sme sa rozhodli využiť nielen priestory, ale aj vedomosti na slovo vzatého odborníka z bankového sektora. Naši štvrtáci sa zúčastnili zážitkového vzdelávania na tému „Príjem a práca“, ktorého cieľom je priblížiť deťom svet práce a peňazí hravým a interaktívnym spôsobom. Tento vzdelávací modul ponúka žiakom lepšie pochopiť hodnotu peňazí v kontexte práce. Príbeh histórie peňazí objasňuje prečo peniaze vznikli a aké platidlá sa používali v minulosti. Žiaci zistili akú funkciu plnili cechy a vyskúšali si fungovanie výmenného obchodu rôznych remeselníkov. Súčasť vzdelávania obsahuje aj praktickú časť v ktorej si žiaci vyskúšali rozdeľovať peniaze v rodinnom rozpočte.

• Návšteva knižnice s Opicami

• Druhý septembrový piatok si špeciálna trieda užila návštevu Verejnej knižnice M. Kováča na Lazovnej ulici. Spoločne s pani knihovníčkou sme si prečítali príbeh o opici Škorici a jej dobrodružstve v škole. Skladali sme puzzle a hľadali čarovné slovíčka, ukryté medzi policami kníh. Na záver sme z roliek papiera vyrobili naše malé opice Škorice, ktoré sme si hrdo odniesli so sebou. Niektorým sa dokonca neposedná opica veselo hompáľala na uchu.

• Otvorenie školského roka

• Milí rodičia,

Už zajtra (4.9.2023) sa na vás tešíme na úvodnej sv. omši o 8.30 v kostole Nanebovzatia Panny Márie na spoločnom Veni Sancte. Školský rok začneme modlitbou a prosbou o dary Ducha Svätého pre nás, žiakov, učiteľov aj rodičov.

Plenárne rodičovské združenie bude vo štvrtok o 16:00 v jedálni školy. Po plenárnom rodičovskom združení sa stretneme v triedach a budú triedne rodičovské združenia, cca. 16.30.