• Spoločný zber papiera

• Pozývame vás zapojiť sa do Spoločného zberu papiera, ktorý sa uskutoční v ďnoch 7.-17.októbra. Papier môžete vložiť do kontajnera na školskom dvore v čase od 7.00 - 17:00. Tento rok môžete svojim papierom pomôcť hneď dvakrát - hlavne lesom a prírode tým, že tento papier vyseparujete a tiež našej škole. Ako?

Zber papiera tento rok nebude súťaž medzi triedami, ale spoločné dielo pre našu školu :) Za finančnú odmenu modernizujeme interier a podporíme rozvoj školy. Takže úžitok z výhry budú mať všetci!

• Jesenná brigáda

• Milí rodičia, milí žiaci, milé rodiny našej školy.

Srdečne vás pozývame (žiakov, ich súrodencov aj rodičov) na našu Jesennú brigádu, ktorá sa uskutoční v sobotu 8.10 (od 9.00 - 13.00).

"Spojme ruky pre našu školu"

V pracovnom oblečení v rukaviciach  s náradím / štetce, drôtené kefy, hrable,záhradné nožnice, či fúrik,…/ vlastným občerstvením sa stretneme na školskom dvore, kde je možnosť v tomto čase zaparkovať a pustíme sa do toho….

Tentokrát chceme okrem údržby zelene natrieť plot školského dvora. Huráááá!

Pozn. V prípade veľmi nepriaznivého počasia sa brigáda ruší /zvolíme náhradný termín/.

V prípade otázok volajte na tel.č. : 0905 908 588

• Reprezentovali nás v plaveckej štafete

• Naši žiaci sa zúčastnili plaveckej štafety, ktorá bola v piatok 23.9 na Štiavničkách.

I.stupeň skončil na peknom 4 mieste.  (Lukáš Ďuriančík, Mária Cibuľová, Rebeka Lubellan, Peter Keller)

II. stupeň  skončil na 8  mieste.  (Adam Urban, Samko Červienka, Nina Žabková, Zuzka Segečová)

Deti boli šťastné, že mohli reprezentovať našu školu.

• Do hory do lesa školáci!

• Do hory, do lesa ŠKOLÁCI = tak takéto heslo si zvoli žiaci ZŠ Štefana Moysesa a teda nielen heslom, ale predovšetkým zrealizovaným turistickým výletom spoločne podporili Európsky týždeň športu. A keďže počasie nám prialo, ľahšie a s úsmevom na perách sa nám po turistických chodníkoch kráčalo.

Prvostupniari si pre tento deň zvolili hvezdáreň a výhliadku na Urpíne. Druhostupniari zas lúky a lesné chodníčky na Suchom vrchu. Ďakujeme pedagógom za prípravu tohto dňa.

• Taška sv. Vincenta

• Milí rodičia,

ochladilo sa, a bratia Vincentíni sa pripravujú na pomoc núdznym počas chladných dní.

Preto sa aj  tento školský rok chceme spolu s Vami zapojiť  do zbierky TAŠKA Sv.VINCENTA, ktorou prispejeme do spoločnej zbierky trvanlivých potravín a drogérie pre núdznych z nášho mesta.

Zbierka bude prebiehať 4 dni, a to od 27.9. - 30.9.2022. V utorok 27.9.2022 na sviatok sv. Vincenta odštartuje zbierku páter Patrik Boržecký, novokňaz z banskobystrickej komunity Vincentínov, ktorý navštívi našu školu, priblíži deťom zmysel akcie a rozdá im tašky s heslom „Láska je neustále vynaliezavá“. Ak by ste chceli prejaviť svoju lásku konkrétnym skutkom, môžete spolu s Vašimi deťmi pribaliť do tejto igelitky napr. olej, múku, mlieko, cestoviny, konzervy, sladkosti, plienky, sprchový šampón, prášok na pranie ...

a priniesť do školy do piatku 30.9.2022, kedy vaše dary popoludní odovzdáme bratom Vincentínom.

Touto cestou chceme učiť deti, že aj v týchto ťažkých časoch je dôležité myslieť na druhých.

Za vašu štedrosť vopred ďakujeme a zo srdca vás pozdravujeme. Pastoračný tím zš

• Spolupráca s Lingua Akademia

• Milí rodičia,

otvorili sme sa na tento školský rok spolupráci s jazykovou školou Lingua Akademia, ktorá ponúka intenzívne konverzačné kurzy pre Vaše deti a bude možné vytvoriť s lektorom 6-členné skupiny aj priamo  popoludní po vyučovaní v našej škole. Viac sa dozviete na otvorenej hodine, ktorá bude na našej škole pre Vás 22.9. vo štvrtok v čase od 15 - 16:30h alebo tu: https://lingua-academia.com/jazykova-skola-banska-bystrica/. Veríme, že aj táto možnosť osloví a padne na úžitok.