• Expert geniality show

• Niektorí žiaci z druhého stupňa sa zúčastnili celoslovenskej vedomostnej  súťaže EXPERT geniality show. Žiaci mali možnosť prejaviť svoje kvality i zažiť pocit výnimočnosti v téme, ktorá ich baví. Mali príležitosť precvičiť si schopnosť čítať s porozumením, logické myslenie, správny úsudok a pripraviť sa na dôležité testovania.

V prvej štvrtine najúspešnejších na Slovensku sa umiestnili v jednotlivých kategóriách:

Päť jazykov kultúry: Lukáš Gyulai, Michal Siman, Filip Zelený
              Ako funguje svet: Lukáš Gyulai, Filip Zelený

Blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

• Všetkovedko - výsledky žiakov

• Naša škola sa zapojila do súťaže Všetkovedko. Celkovo sa zapojilo 8 žiakov 1.stupňa - najpočetnejšia skupina z 2.A až 5 žiakov. Najúspešnejšia žiačka Chiara Laffersová z 4.A získala diplom Všetkovedko. Ostatní siedmi žiaci boli ocenení ako Všetkovedkov učeň.

Ďakujeme žiakom za účasť a reprezentovanie školy.

• Triedne hody 6.A

• Triednou patrónkou 6.A je bl. Anna Kolesárová. Jej liturgickú spomienku slávime 20.11., no kvôli viacerým karanténam sa nám podarilo osláviť naše hody až na tretí pokus - a to 21.2.2022. Niektorí žiaci prišli ráno skôr, aby dozdobili a pripravili triedu. Pred sv. omšou, ktorá začala o 8.00, si niektorí žiaci "dozdobili" aj dušu vo sviatosti zmierenia.

Pán kaplán Martin nás v príhovore povzbudil Ankinou usilovnosťou v domácnosti a pozval nás, aby sme si chránili najvzácnejší poklad - čisté srdce. Pripomenul nám tiež, že my sami sme pokladom pre druhých.

Po sv. omši sme sa presunuli do našej triedy, kde sme sa hostili na vlastnoručne upečených dobrotách, k čomu sa pridala aj pizza. Ankin život sme si pripomenuli v krátkej prezentácii a kvíze. Ďakujeme Rade rodičov za finančnú príspevok pre túto triednu aktivitu.

Nech nás bl. Anka Kolesárová aj naďalej sprevádza svojím príhovorom i príkladom radostného života v láske k Bohu a blížnym.

• Krízová intervencia

• V súvislosti s vojenským útokom na Ukrajinu Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie zosumarizoval informácie pre odborných a pedagogických zamestnancov, aby tak mohli rýchlo a  efektívne pomáhať deťom, rodičom. Dávame vám do pozornosti novozriadenú podstránku https://vudpap.sk/krizova-intervencia/ kde nájdete adresáre zariadení poradenstva a prevencie, relevantné podcasty a webináre ako aj manuály pre odborných zamestnancov.

pre_deti_-_krizova_intervencia.pdf

pre_rodicov_-_krizova_intervencia.pdf