• Slávik Slovenska

• Tento rok sa po dvojročnej pandemickej prestávke organizovala súťaž v speve ľudových piesní Slávik Slovenska. V okresnom kole našu školu reprezentovali sestry Budayové: Terezka (2.A), Majka (5.B) a Emily (9.A). Terezka sa vo svojej kategórii umiestnila na 3.mieste. K tomuto úspechu im srdečne blahoželáme a prajeme im ďalšie úspechy pri reprezentácií našej školy.

• Vyskúšali si prácu v televízií

• Dňa 6.6.2022 navštívili žiaci 5.A a 5.B triedy v rámci hodín dejepisu redakciu Rádia Lumen a Televízie Lux. Dozvedeli sa nové informácie o týchto médiách a vyskúšali si prácu moderátorov, hostí, kameramanov a réžie tak, akoby sami vysielali reláciu Doma je doma.

• Námornici v kuchyni

• To, že sa naši námorníci vedia obracať aj v kuchyni sme sa presvedčili na vlastné oči, ale predovšetkým na vlastné chute. Napiekli, naservírovali, upratali po sebe – takto to má vyzerať.  A či nám chutilo? Že či, chutila nám chlapčenská verzia bez prášku do pečiva (no niekde sa nám zatúlal a keď ho bolo treba, nie a nie ho nájsť) a tiež dievčenská verzia s tmavšou kôrkou na vrchu (nie, neboli spálené, ani pripálené, boli zľahka opálené, tak akurát na letné obdobie). Veď posúďte sami, aspoň naoko. Chuťové poháriky sme potešili my.

• Prvé sv. prijímanie

• Tretiaci našej školy mali túto nedeľu 29. 5 .2022 veľkú slávnosť v kostole Nanebovzatia Panny Márie.Prvý krát prijal Pána Ježiša v Eucharistií. Počas celého pracovného týždňa s veľkou radosťou chodili do toho istého kostola na sv. omše o dvanástej hodine a s veľkou radosťou a túžbou pristupovali k Eucharistii. Chlapci sa počas slávenia sv. omší stali pomocníkmi pána dekana a postupne si všetci vyskúšali miništrantskú funkciu.

• MDD strávený s našimi olympionikmi

• Deti zo špeciálnej triedy strávili Medzinárodný deň detí v Parku SNP. V rámci športového dopoludnia mali možnosť stretnúť sa s našimi zlatými olympionikmi - Kuzminovou a Kaliskou. Naozaj platí pravidlo, čím väčší človek, tým väčšia pokora. Tieto dve úžasné ženy to ukázali a dokázali  pri stretnutí. Deti zo špeciálnej triedy mali veľký zážitok.